loading...
دانشنامه علمی عصر تبیان
Titanium بازدید : 131 چهارشنبه 12 مهر 1391 نظرات (0)

روش های برای درمان بیماری هایی از قبیل ms و کم خونی و دیابت و..... به طور خلاصه

 

سلامتی و قرآن

تحریر چکیده سخنان آقای دکتر خدادادی  با مقداری دخل و تصرف نویسنده

برای آنهائیکه به سلامتی خود ارزش قائلند

 

بیماری MS :

ما خیال نداریم در اینجا به نشانه ها و علائم و جزئیات این بیماری بپردازیم . این بیماری علتش هنوز ناشناخته است. در اروپا بیشترین مبتلایان در  اسکاتلند و در ایران بیشترین آن در اصفهان و اکثرا" خانمها میباشند. و علت اصلی ابتلا به این بیماری زیاد حساس بودن خانمهای اصفهانی به مسائل پیش و پا افتاده است و این خانمها از آسایش روحی و روانی نسبی  برخوردار نیستند . این بیماری ، بیماری خطرناکی است که از زیر بیست سالگی تا چهل سالگی امکان ابتلا به آن زیاد است . مشکلات آن از قسمت پا شروع میشود و کم کم همکاری پاها کم میشود و بعد عدم کنترل ادرار و مدفوع در پی آن است و در نهایت به فلجی منتهی میگردد . جای خوشبختی است که داروی این بیماری توسط دکتر خدادادی تهیه شده است. وطریقه  مداوای آن در کتابهای وی ارائه شده است . در پزشکی امروزی علت این بیماری را احتمال به ویروسی بودن آن میدهند . و به همین علت آمپولهای بسیار گرانقیمتی برای این بیماران تجویز میکنند مثل آوانیک و بعضا" اینترپرون که هزینه ماهانه آنها اغلب تا حدود پانصد هزار تومان میرسد. انشاالله با داروهائیکه تهیه شده ، این آمپولها را کنار خواهند گذاشت .

کسانیکه بیماری MS دارند بخواهند گوشت سفید بخورند ، فقط گوشت بوقلمون ویا کوسه ماهی بخورند .

درمان کم خونی :

مواد غذائی که برای کم خونی متوسط و شدید مفید هستند : کاهو ، خیار با پوست و ته آن ، سیب درختی ، مغز بادام ، عسل ، هویج فرنگی ، لبو ، کدو حلوائی ، روغن زیتون . ( میوه ها را خام و هویج و لبو وکدو را پخته با روغن زیتون بخورند.)

از غذاهای فوق بمدت 15 روز استفاده کنند. کم خونی برطرف میشود.

برای کم کاری  و پر کاری تیروئید نیز مواد غذائی فوق عینا" معالج هستند.

دیابت ( بیماری قند) :

در مورد دیابت ما کاری به درمان نداریم و درمان ما پیدا کردن علت بیماری است .

عوامل ژنتیکی و سن در دیابت دخالت دارند ولی امکان کنترل دیابت های ژنتیکی نیز وجود دارد.

چرا انسان وقتی عصبی میشود امکان ابتلا به دیابت را دارد ؟ : میدانید که در جزایر لانگرهانس لوزالمعده انسان 3 نوع سلول وجود دارد که یکی از آنها  بتا  است که سه نوع آنزیم ترشح میکند. 

1 – انسولین : که برای سوختن و جذب قند است .   2 – گلوکاگون : وقتی قند خون پائین میآید ، قند را از کبد آزاد میکند.  3 – سوماتوهیستامین :  کارش کنترل این دو هورمون است .

ما در مجموع در بدنمان 75 تریلیون سلول داریم. فاصله هر سلولها با مویرگها حدود 25 الی 50 هزارم میلیمتر است که باعث میشوند سلولهائی که در لوزالمعده هستند و در واقع لوزالمعده یک غده درون ریز میباشد ، این سلولها انسولین ترشح میکنند و از طریق مویرگها جذب میشود . وقتی ما عصبی میشویم ، عصب سمپاتیک فعال میشود و این مویرگها تنگ میشوند و نمیتوانند به سلولها غذا برسانند ودر نتیجه وقتی برایشان غذا نرسید ، آنها نیز نمیتواند انسولین ترشح کنند. در نتیجه بیماری دیابت عارض میگردد .

درمان عفونت :

نخوردن آبگوشت ، انواع شیرینی و شکلات ها ، ژلاتین و ژله روی شیرینی ها و امثال آنها که در مقاله شماره 1 دکر شد که غذای اصلی باکتری هااست .

و بهترین راه درمان  ، خوردن شربت آب و عسل و لیمو ترش است  بمدت 7 روز وبصورت آرام آرام باید خورده شود همانند آنکه چائی میخورند . ( تهیه شربت عسل ، طبق دستوری که در مقاله یک آمده است .)

درمان آبسه دندان :

در طول یکروز غذا باید تنها از آب  و عسل  و سیر تشکیل گردد و چیز دیگری خورده نشود. به اینصورت :

سه بار هر بار یک لیوان آب و یک قاشق غذاخوری عسل به اضافه یک حبه سیر خرد کرده که جوانه نزده باشد. و در داخل لیوان آب و عسل ریخته میل شود. آبسه میخوابد و عفونت از بین میرود .

درمان سینوزیت :

ماست و چای نخورند ، با 2/1 استکان عرق نعناع خوب + یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کرده و محلولی بنام قطره بینی درست میکنیم .

آنهائیکه التهاب مخاط بینی و یا سینوزیت دارند ، ابتدا یک قاشق غذاخوری گل بابونه را در داخل یک کاسه آب جوش 15 دقیقه آرام آرام میجوشانند و بخور میدهند تا نرم شود وسپس به پشت میخوابند از این قطره که قبلا" درست کردیم یک قطره به هر بینی ریخته و یک دقیقه صبر میکنند وتا 5 مرحله این کار را تکرار میکنند.

اگر درد شدید در سینوسها ایجاد شد ، باید با روغن زیتون ماساژ بدهند . دردها کم شده و عفونتها سرازیر میشوند وبیرون میریزند .

معمول" پزشکان ویتامین A ویا AD میدهند.

از بین بردن جوشهای سر سیاه در صورت خانمها :

ابتدا صورت را با آب و صابون بادام شسته بگذارند خشک شود .

با دو قاشق غذاخوری جو آسیاب کرده و مقداری آب ، خمیری نسبتا" شل درست کرده  و این خمیر را 10 الی 15 دقیقه به صورتشان ماسک میکنند . رعایت این امر ضروریست که  قبل از خشک شدن ماسک  ، باید شسته شود.

ماسک ویتامینه برای خانمها :

اول صورت را با صابون بادام ویا زیتون بشویند ، تا خشک شود ( از صابونهای رنگی استفاده نکنند).

یک قاشق عسل را در ظرف چینی و یا بلور ریخته وچند قطره لیمو ترش تازه را اضافه و هم بزنید و فورا" آنرا به صورت  بمدت نیم ساعت ماسک کنید .تمام ویتامین های عسل جذب پوست میشود. اگر مقداری از ماسک باقی ماند بعدا" استفاده نکنید.

ریمل طبیعی برای خانمها :

یک ظرف ریمل را که خالی شده تمیز بشوئید بگذارید خشک شود و بعد داخل همان ظرف ، ریمل طبیعی درست کنید .

سرمه مغز قلم گاو و یا فندق و یا گردو بگیرید و درداخل آن بریزید و یکی دو قطره روغن بادام اضافه کنید و مدام هم بزنید تا حاضر شود.

برای چربی دور شکم :

به طریقی که در مقاله 4 گفته شد درست غذا بخورید ، ورزش بکنید و روزی چند تا سیب با پوست و دانه آن بخورید .

آنهائیکه آسم دارند ، در وحله اول ناراحتی معده و روده دارند و اگر ناراحتی معده و روده آنها اصلاح شود آسم آنها نیز از بین خواهد رفت.

تمام دانه های میوه جات ضد انگل هستند . آنهائیکه میخواهند از کرمک روده  رهائی پیدا کنند ،شب باید 2 الی3 قاشق  مغز تخم کدوی خام را بخورند و صبح همه انگل ها دفع خواهد شد.

در اصفهان انواع انگلهای روده خیلی شایع است و برخی ها بسیار وحشتناک هستند.

درمان پرخوابی : ماست نخورند ، پرخوری نکنند ، غذاها گیاهی باشد و سالاد را اول بخورند.

یک دسر :

دسر کدو حلوائی : کدو حلوائی را بخار پز نموده و پوست آنرا کنده و در مخلوط کن بریزید . یک ویا دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کرده و یک قاشق مربا خوری هل سبز سائیده شده و 2 تا 3 قاشق مرباخوری گلاب اضافه نموده و بعد مخلوط کن را روشن میکنیم . مایع نارنجی رنگی بدست میاید که انرا در ظرف چینی ویا بلوری میریزیم و یک مقدار خلال بادام ریخته  و هم میزنیم  وبعد ظرف را تکان میدهیم تا روی آن صاف شود. رویش را با هل سائیده شده و پودر نارگیل و دارچین تزئین میکنیم . ( این دسر را شب درست میکنیم و میگذاریم در یخچال و صبح و یا طی روز  استفاده میکنیم ) این مایع مثل ژلاتین خودش را میبندد و تشخیص مواد آن برای اشخاص دیگر غیر ممکن است.

سرطان :

در آمریکا از پاچه  و سیراب  و شیردان گوسفند ، کوآنزیمی میگیرند که برای برخی سرطانها مفید است .

و اگر بخواهید در آمریکا از این غذاها تهیه کنید باید چندین برابر قیمت کشور خودمان پول بپردازیم.

پس حالا که این مواد غذائی مفید  اینقدر ارزان در اختیار ما هستند پس سعی کنید استفاده کنید .

کسانیکه میخواهند عینکشان را بردارند :

سوپ جو ، پاچه گوسفند ، گشنیز ، اسفناج  ، آلوبخارا ، هفته ای یکی دوبار سیراب شیردان  بخورند و 10 قطره آبلیموی تازه را داخل 2/1 استکان آب جوشیده و خنک شده بریزند و هر روز دو قطره داخل هردو چشم بریزند . ورزش بکنند و روزی باید 2 الی 3 بار روده هایشان کارکند .

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
این سایت برای تهیه مقالات علمی و دانشنامه های آزاد می باشد میکوشد بهترین مقالات و بهترین کتاب های آموزشی را برای شما فراهم کند سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید سوالات را در انجمن مطرح و درخواست های خود را مطرح کنید و با نظراتتون مارا یاری کنید
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  نظر شما درباره ی این سایت چیست؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 170
 • کل نظرات : 26
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 24
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 18
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 167
 • بازدید ماه : 351
 • بازدید سال : 5,641
 • بازدید کلی : 335,041
 • کدهای اختصاصی