loading...
دانشنامه علمی عصر تبیان
gwen بازدید : 142 چهارشنبه 09 مرداد 1392 نظرات (1)

مریخ,سیاره سرخ,سیاره مریخ,گل مریخی,مطالب علمی

«گل مریخی»، کشف جدید کنجکاوی در مریخ
مریخ نورد «کنجکاوی» ناسا در جدیدترین اکتشافات خود بر سطح سیاره سرخ موفق به تهیه عکس از تخته سنگ پیچ در پیچ به شکل مار و «گل مریخی» در دل یک سنگ شده است.
کنجکاوی پیش از این تکه های پلاستیک شفاف را بر سطح مریخ مشاهده کرده بود که مشخص شد این قطعات از خود مریخ نورد جدا شده اند.
در جدیدترین تصاویری که توسط مریخ نورد ناسا تهیه شده است، یک شکل عجیب و شفاف شبیه «گل» در دل یک سنگ مشاهده می شود.
تصویر موسوم به «گل مریخی» در تاریخ 19 دسامبر ( 29 آذر) توسط ابزار تصویرساز میکروسکوپ مانند در انتهای بازوی رباتیک کنجکاوی تهیه شده است. ناسا نسخه خام این تصویر را در وب سایت رسمی مأموریت مریخ نورد منتشر کرده است و بازدیدکنندگان سایت، تعبیر «گل مریخی» را برای این عکس انتخاب کرده اند.
«گای وبستر»، سخنگوی آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) ناسا تأکید می کند: به نظر می رسد که این شکل عجیب و شفاف بخشی از تخته سنگ بوده و به مریخ نورد کنجکاوی تعلق ندارد.
ناسا روز جمعه چهارم ژانویه (15 دی) تصویر پانورامای جدیدی از محل حضور مریخ نورد کنجکاوی موسوم به Yellowknife Bay در دهانه گیل مریخ منتشر کرد.
در مرکز این تصویر نیز تخته سنگ های پیچ در پیچ دیده می شوند که شبیه یک مار بزرگ است. این سنگ که ناسا از آن با تعبیر «رودخانه مار» (Snake River) یاد می کند، یک خط نازک از سنگ های تیره در پی هم هستند.

مریخ,سیاره سرخ,سیاره مریخ,گل مریخی,مطالب علمی

شکل عجیب و شفاف شبیه «گل» در دل یک سنگ مریخی

مریخ,سیاره سرخ,سیاره مریخ,گل مریخی,مطالب علمی

gwen بازدید : 132 چهارشنبه 09 مرداد 1392 نظرات (0)

مهندس شیمی و موسس Integrity Ballistics طی 9 سال تلاش موفق به طراحی نوع جدیدی از گلوله کلوچه‌یی و کمتر مرگبار شده است.
گلوله‌ ابداعی جو کولنیک پس از برخورد به هدف درست مانند کلوچه مسطح می‌شود و برخلاف گلوله‌های دیگر شکل خود را حفظ نمی‌کند.این فناوری که Burns 1401 لقب گرفته به جز اثر مسطح‌ شونده دارای نیروی توقف‌کننده نیز است.

ابداع گلوله کلوچه‌یی,ابداع گلوله غیر مرگیار,اختراع گلوله غیر مرگبار

سوژه‌های مورد هدف ابداع طراحی شده، افراد ناسازگار، شورشیان شهری یا زندانیان، حیوانات و یا هر موقعیت دیگری که در آن ارتباط کلامی بی‌ثمر بوده و اقدامات مرگبار نیز نامناسب تلقی می‌شوند، عنوان شده‌اند.
گلوله تفنگ ساچمه‌یی جدید دارای ماده ترکیبی پلیمری نرمی است که به منظور مسطح شدن به محض برخورد طراحی شده‌ است.
شرکت سازنده مدعی است که فناوری ارائه شده دارای نیروی کافی برای متوقف کردن خطر است، با این حال از نفوذ به پوست و آسیب به بافت نرم می‌کاهد.
این گلوله‌ به منظور تشخیص آسان‌تر دارای پوسته نارنجی‌رنگ بوده، اگرچه از زوایایی صورتی به نظر می‌رسد.
فناوری 2.5 اینچی جدید، 21 گرم وزن دارد و دارای سرعت نوعی 420 فوت در ثانیه و همچنین طیف عملیاتی از 19 تا 75 فوت است.هنگام حرکت، Burns 1401 شکلی پرتابه مانند دارد اما به محض برخورد با هدف به شکل دیسک گرد مسطح می‌شود.
آزمایش‌های صورت گرفته در لابراتوار بیوشیمیایی Wayne State نشان داده که ابداع مزبور در طیف‌های عملیاتی توصیه شده قادر به نفوذ است و این ویژگی گلوله کلوچه‌یی را به انتخابی مناسب برای امنیت و هدفگیری مبدل می‌سازد.
فناوری ارائه شده قادر به تولید نیروی بیشتر بر روی هدف است در حالی که امکان صدمه جدی را در مقایسه با گلوله‌های دیگر کاهش می‌دهد.
اهدافی که شرکت سازنده برای فناوری خود توصیه می‌کند شامل شکم و پاها بوده و شلیک به نقاط بالاتر از ناحیه جناغ سینه توسط آن توصیه نمی‌شود.

gwen بازدید : 182 چهارشنبه 09 مرداد 1392 نظرات (0)

در حقیقت ایده طراحی و ساخت شیشه‌های خود پاك‌شونده ایده جدیدی نیست. از نخستین‌باری كه استفاده از شیشه‌های خود پاك‌شونده در زمینه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است، سال‌ها می‌گذرد.
در حال حاضر تولید شیشه‌های خودپاك‌شونده در سطح دنیا به تولید صنعتی رسیده است، اما آنچه در این طرح ایرانی مورد توجه قرارگرفته تغییر فرآیند تولید شیشه‌هایی با این قابلیت است.
ویژگی و خصوصیات شیشه‌های خود پاك‌شونده‌ای كه امروزه در بسیاری از صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد دائمی نیست و به مرور زمان از بین می‌رود البته اساس ساخت همه این شیشه‌ها استفاده از ذرات نانودی اكسید تیتانیوم است، اما چگونگی تولید این شیشه‌ها و مواد افزودنی كه در تركیب با نانوذرات مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است.
درباره ویژگی‌ها، خصوصیات و كاربرد شیشه‌های خود پاك‌شونده ایرانی با مریم حسینی زری، عضو هیات علمی موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ گفت‌وگویی انجام داده‌ایم كه شما را به خواندن آن دعوت می‌كنیم.

gwen بازدید : 129 چهارشنبه 09 مرداد 1392 نظرات (0)

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به طراحی و ساخت پلاک فشاری لغزنده دو تکه ارتوپدی شد.

به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، این پلاک فشاری لغزنده دو تکه ارتوپدی (ODSCP) به همت دکتر امیر رضا کچویی، استادیار گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی و ساخته شده و به شماره ثبت 68572 در اداره اختراعات به ثبت رسیده و در حال حاضر در مرحله ثبت بین‌المللی است.

دکتر کچویی در خصوص کاربرد این پلاک اظهار کرد:‌ این پلاک در درمان بیمارانی که دچار انحرافات زانو (ژنو واروم) و یا افراد میانسالی که مبتلا به آرتروز زانو هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برای درمان انحرافات زانو از تکنیکهای مختلفی استفاده می شود که هر یک از این تکنیک ها ممکن است مشکلات و یا عوارضی برای بیمار داشته باشد، افزود:‌ استفاده از این پلاک علاوه بر افزایش سرعت عمل و دقت از شکستگی‌های مازاد در ناحیه زانو جلوگیری می‌کند.

کچویی خاطرنشان کرد: با استفاده از این پلاک، میزان باز شدن ناحیه عمل قابل محاسبه بوده و عوارض کمتری را برای بیمار در بردارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از نمونه‌های خارجی که کاربرد تقریبا مشابه با این پلاک دارند، در برخی از عمل‌ها استفاده می‌شود، اظهار کرد:‌ در حال حاضر نتایج تستهای مکانیکی این پلاک انجام و مراحل تولید تجاری آن نیز پس از تائید اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با مشارکت یکی از شرکتهای تولیدی داخلی آغاز شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه هزینه استفاده از این پلاک 700 هزار تا یک میلیون تومان است که یک دوم نمونه‌های تقریبا مشابه خارجی آن است، خاطرنشان کرد:‌ تا کنون دو بیمار با استفاده از این پلاک مورد عمل جراحی قرار گرفته‌اند که نتایج عمل نیز رضایت بخش بوده است.

کچویی در خصوص میزان شیوع انحرافات زانو و کاربرد این پلاک گفت:‌ انحراف زانو یکی از مشکلات شایع در بین جوانان به شمار می‌رود و بسیاری از بیماران به دلیل مشکلات زانو و همچنین زیبایی تمایل به انجام عمل جراحی دارند.

وی خاطرنشان کرد:‌ افراد بالای 50 سال نیز که مبتلا به آرتروزهای زانو شده‌اند، دسته دیگری از بیماران هستند که این پلاک در آنها کاربرد دارد.

کچویی، تولید تجاری این پلاک را گامی موثر در راستای خودکفایی و گسترش خدمات به بیماران عنوان و تصریح کرد: با توجه به نتایج مثبت به عمل آمده، جراحان ارتوپدی می‌توانند از این پلاک برای درمان بیماران استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ طراحی پلاک برای استفاده در دیگر بخشهای بدن از برنامه‌های آتی به شمار می رود.

Titanium بازدید : 10759 سه شنبه 08 مرداد 1392 نظرات (9)

 

 

Game of Thrones complete sound tracks

DOWNLOAD


دانلود مجموعه کامل موسیقی متن سریال بسیار زیبای  Game of thrones

ساخت آهنگ ساز معروف ایرانی رامین جوادی امیدوارم از این پست لذت ببرید

برای دریافت آهنگ ها به ادامه مطلب بروید

Titanium بازدید : 773 سه شنبه 08 مرداد 1392 نظرات (1)

این مجموعه شامل 3 اهنگ از آهنگ ساز معروف یانی(Yanni)هستش و همچنین 1 آهنگ از دزدان دریایی کارائیب ساخت آهنگ ساز ایرانی رامین جوادی(Ramin Djawadi)هستش و

همچنین و یک آهنگ از hans zimmer امیدوارم لذت ببرید

برای دانلود به ادامه مطلب بروید

Titanium بازدید : 144 سه شنبه 08 مرداد 1392 نظرات (0)

توضیحات کتاب الکترونیکی نروژی و انگلیسی در سفر

دانلود کتاب الکترونیکی کتاب الکترونیکی نروژی و انگلیسی در سفر

در این کتاب شما با زبان نروژی و انگلیسی در سفر آشنا می شوید.

بی شک ،آموختن زبان مهم ترین عامل در امکان برقراری و ادغام فرد در جامعه می باشد و بدون آموختن زبان، انجام بسیاری از امور روزمره و حتی ابتدایی مشکل و چه بسا غیرممکن خواهد بود.

جزوه حاضر سعی دارد، با شیوه ای ساده و روان ، فارسی زبانان محترم و به ویژه آن عده از همزبانان عزیز، که به هر دلیل امکان استفاده و حضور در کلاسهای زبان را ندارند، را با جملات روزمره و اصلاحات رایج در زبان نروژی آشنا نماید.

در جزوه مذکور ابتدا شخص با جملات و اصلاحات خاص در وضعیتهای مختلف آشنا می شود و سپس کلمات پایه، شامل: اعداد، القاب، ماها و غیره را می آموزد.

گرد آورنده: مهران پایمرد

برای یادگیری این زبان آنرا دانلود نمایید.

به ادامه مطلب بروید

Titanium بازدید : 299 سه شنبه 08 مرداد 1392 نظرات (0)

 

 
USB چیست؟ چه تفاوت‌هایی بین USB 2.0 و USB 3.0 وجود دارند؟

USBیک واژه رایج و مرسوم در فرهنگ لغات نسل امروزی است. بیشتر وسیله‌های الکترونیکی که در اطراف ما وجود دارند، اعم از کامپیوتر، لپ‌تاپ، ماوس، گوشی موبایل، پرینتر، تلویزیون و... حداقل به یک درگاه یو‌اس‌بی مجهزند. با توجه به اندازه دستگاه، یو‌اس‌بی نیز انواع و اقسام مختلفی دارد. برای مثال، اغلب گوشی‌های موبایل مجهز به mini USB هستند.

Titanium بازدید : 187 یکشنبه 06 مرداد 1392 نظرات (0)

لپ تاپ سرقتی خود را با تهیه نرم افزار امنیتی ردیابی کنید

با تهیه نرم افزار امنیتی ویژه لپ تاپ از نمایندگی های مجاز فروش یا آدرس اینترنتی کمپانی مربوطه و نصب آن، احتمال ردیابی لپ تاپ سرقتی خود را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهید.

به گزارش  دانشنامه علمی عصر تبیان به نقل از سیتنا؛ رئیس پلیس فتای گیلان، از مردم درخواست کرد که با تهیه نرم افزار امنیتی ویژه لپ تاپ از نمایندگی‌های مجاز فروش یا آدرس اینترنتی کمپانی مربوطه و نصب آن، احتمال ردیابی لپ تاپ سرقتی خود را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهند.

ایرج محمدخانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با تهیه نرم افزار امنیتی ویژه لپ تاپ از نمایندگی‌های مجاز فروش یا آدرس اینترنتی کمپانی مربوطه و نصب آن، احتمال ردیابی لپ تاپ سرقتی خود را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهید.

وی خاطر نشان کرد: امروزه لپ تاپ به دلیل داشتن ویژگیهای منحصر به فرد کانون توجه کاربران بسیار زیادی از طیف‌های مختلف بوده، بنابراین با رعایت نکات ایمنی ذیل احتمال ردیابی لپ تاپ سرقتی خود را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهند.

1-تهیه نرم افزار امنیتی ویژه لپ تاپ از نمایندگیهای مجاز فروش یا آدرس اینترنتی کمپانی مربوطه و نصب آن: این نرم افزار قادر است موقعیت جغرافیایی لپ تاپ سرقتی، تصویر سارق را به ایمیل صاحب لپ تاپ ارسال همچنین محتویات لپ تاپ سرقتی را نیز حذف نماید.

2-محتویات لپ تاپ خود را با استفاده از نرم افزارهای مناسب رمز نگاری کنید: با این کار یک لایه امنیتی برای فایل‌ها و پوشه های شخصی خود در لپ تاپ ایجاد کرده و اجازه دسترسی به محتویات لپ تاپ خود را از افراد غیر مجاز خواهید گرفت البته با استفاده از سیستم عامل ویندوز هم رمزنگاری فایل‌ها و پوشه های شخصی در لپ تاپ امکان پذیر است.

3-شماره سریال، مک آدرس و مشخصات فنی لپ‌تاپ خود را یاداشت کرده در محلی امن نگهداری کنید تا به محض پیدا شدن لپ تاپ سرقتی شناسایی آن برای شما به راحتی میسر شود.

4-از شناسه کاربری و گذرواژه استاندارد و قوی برای لپ تاپ شخصی خود استفاده کنید و رمزهای خود را داخل کیف لپ تاپ قرار ندهید.

5-در صورتی که لپ تاپ شما به سرقت رفت، مراتب را در اسرع وقت به نزدیک‌ترین حوزه انتظامی اطلاع دهید.
gwen بازدید : 119 جمعه 04 مرداد 1392 نظرات (0)

عهد دودمان سوم مصر معمار نابغه ای به نام ایم حوتپ Imhotep

برای فرعون مصر، زوسر «جوزر» (حدود ٢٦٤٩ - ٢٦٦٣ ق م) مجتمع عظیمی

در سقاره، و گورستان گروهی نزدیک تختگاه مصر؛ ممفیس می سازد.

افزون بر این، هرمی پله پله از سنگ بنا ساخت م مرقد و تأسیسات جانبی

دیگری در اطراف هرم بدان افزود. هرم عظیم زوسر که به منظور حفاظت

از جسد فرعون مصر بنا گردید؛ کهن ترین اثر معماری باقی مانده از مصر باستان است.

این معماری خود الگویی گشت تا آیندگان به تقلید و تبعیت از آن، دست

به کار ساختمانی عظیمی بزنند که یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته شود.

معماری پادشاهی کهن، اهداف و انگیزه های آن دست مایه ای گردید تا

مورخان و باستان شناسان بر این دوره پانصدساله و شرایط و اوضاع اجتماعی

آن را بر مبنای بناهایی که به هر صورت از سنگ آهک و گرانیت

در مقیاس بزرگ برای ساختن ساختمان ها در مقبره ها به کار می رفت، شناسایی کنند.

تعداد صفحات : 17

درباره ما
این سایت برای تهیه مقالات علمی و دانشنامه های آزاد می باشد میکوشد بهترین مقالات و بهترین کتاب های آموزشی را برای شما فراهم کند سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید سوالات را در انجمن مطرح و درخواست های خود را مطرح کنید و با نظراتتون مارا یاری کنید
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  نظر شما درباره ی این سایت چیست؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 170
 • کل نظرات : 26
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 24
 • آی پی امروز : 59
 • آی پی دیروز : 62
 • بازدید امروز : 315
 • باردید دیروز : 214
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 529
 • بازدید ماه : 2,265
 • بازدید سال : 8,731
 • بازدید کلی : 345,743
 • کدهای اختصاصی